Giętarka do szyn EB - EHRT Professional LINE

Giętarki EHRT Professional Line  przeznaczone są do przemysłowej produkcji wielkoseryjnej. Charakteryzują się one powolnym zużyciem i niezrównaną dokładnością. Urządzenia serii Professional Line to niezwykle wydajne maszyny do gięcia CNC z kompensacją sprężenia zwrotnego, które są w stanie wyginać pojedyncze szyny, a także niewielkie partie produkcyjne z taką samą precyzją i wydajnością, jak w przypadku produkcji seryjnej. Dokładność gięcia wynosi +/- 0,2 °, począwszy od pierwszego obrabianego elementu. Najnowsza wersja SV pracuje z prędkością do 50 mm / s. Poszczególne narzędzia mogą być szybko zmienione za pomocą prostego systemu wtyczek.

Budowa modułowa:


Przy projektowaniu giętarek Professional Line kierowano się zapewnieniem ich maksymalnej  mobilności i elastyczności dla Klientów. Podstawowa jednostka umożliwia użytkowanie mobilne i może być łatwo transportowana na plac budowy przy niewielkim wysiłku. Wyposażona w sterowane CNC, stanowiska robocze i oprogramowanie Windows® maszyna umożliwia realizację produkcji seryjnej, a jej modułowa konstrukcja zapewnia ekonomiczne wdrożenie technologii gięcia EHRT.

 

Zakres gięcia:


Dzięki sile gięcia do 300 kN Professional Line może zaginać materiały o wymiarach 160x20 mm (miedź). Cylindry hydrauliczne są umieszczone pod obudową, aby zapewnić maksymalny dostęp do przestrzeni roboczej. Specjalne narzędzia gnące umożliwiają wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych operacji.

 

Sterowanie CNC:


Linia Professional  posiada punkt zatrzymania CNC ze ścieżką trakcyjną około 1500 mm lub 2000 mm (dodatkowe przedłużenia są dostępne na życzenie) . Dedykowane oprogramowanie PowerBend precyzyjnie oblicza długość płaskownika, a także pozycję zatrzymania i przesyła wyniki bezpośrednio do jednostki sterującej CNC, co gwarantuje wysoką precyzję produkcji.

 

Pomiar kątowy:


Dokładność pomiaru urządzeń EHRT wynosi 0,1º., co jest możliwe dzięki zastosowaniu pryzm gnących z techniką elektronicznego pomiaru kątowego, na podstawie którego komputer oblicza wymagany skok końcowy. Sprężynowanie każdego gięcia jest kompensowane niezależnie od typu materiału. Wysoka standardowa dokładność zaginania +/- 0,2º osiągana jest już wraz  z pierwszym giętym elementem - nie są wymagane żadne korekty, co redukuje ilość odpadów.

 

Pomiar skoku:


Jeśli ze względu na rozmiar / zbyt krótki dystans pomiędzy dwoma kolejnymi zagięciami nie mogą być użyte pryzmy gnące ze zintegrowanym pomiarem kątowym, można zastosować pryzmy bez pomiaru. W takich przypadkach jednostka sterująca może być przełączona z pomiaru kątowego na pomiar skoku. Metoda ta pozwala na wybór odległości gięcia od ramy, przy dokładności  +/- 0,1 mm.

 

Idealne dostosowanie do potrzeb:


Giętarki EHRT zostały zaprojektowane z uwzględnieniem sugestii  i konkretnych technicznych wymagań Klientów w oparciu o ponad 50-letnie doświadczenie EHRT w branży maszynowej, co przekłada się na ich wydajność i zaawansowaną ergonomię.

 

Oprogramowanie do gięcia PowerBend: intuicyna obsługa


Łatwe do opanowania dedykowane oprogramowanie PowerBend oparte na systemie Microsoft Windows®, nie wymaga umiejętności programowania CNC. Wszystkie potrzebne wejścia są wyświetlane na ekranie i mogą być w każdej chwili korygowane. Minimalne odległości są sprawdzane w czasie rzeczywistym aby zapobiec niewłaściwej konfiguracji wejść. Operator może używać wymiarów zewnętrznych, wewnętrznych, środkowych i kątowych. Oprogramowanie umożliwia pomiar w milimetrach lub calach.

Zaawansowane obliczenia:


Oprogramowanie PowerBend automatycznie oblicza długość każdej giętej części i określa dokładną pozycję bocznego ogranicznika. Do jednego płaskownika można określić maksymalnie trzy zagięcia.

 

Programy produkcyjne:


Dla każdego rysunku płaskownika można zapisać jego indywidualny program produkcyjny jako nazwę alfanumeryczną do 24 znaków długości. Baza danych umożliwia przechowywanie ponad 200.000 różnych programów produkcji, którymi można łatwo zarządzać przy użyciu opcji wyszukiwania i sortowania.

 

Języki oprogramowania: niemiecki, angielski, rosyjski, francuski i fiński i inne.

 

Dane techniczne:


Model EB 30 Professional E EB 40 Professional E
Siła 300 kN 400 kN
Skok tłoka 200 mm
Gięcie płaskie 160x200 mm 200x20 mm
Gięcie boczne 120x10 mm 160x10 mm
Przekręcanie 125x10 mm
System gięcia Servo Electric
Dokładność 0,2°
Szybość wysuwu 50 mm/s
Prędkość powrotu 10 mm/s
Skok tłoka 200 mm
Powrót tłoka automatyczny
Wysokość robocza 900 mm
Norma elektryczna VDE
Moc 20 kW
Ogranicznik boczny kontrolowany przez serwonapęd
Sterowanie Komputer przemysłowy z oprogramowaniem Windows
Oprogramowanie PowerBend
Sieć tak - kompatybilna
Kolory RAL 5010 i RAL 7035
Certyfikat CE STANDART ( cat.2)