Otwornica do szyn HOLECUT - EHRT STANDARD LINE

Otwornice Holecut Standard Line zostały zaprojektowane specjalnie do wydajnego cięcia i otworowania  szyn elektrycznych, cechuje je duża elastyczność i dokładność produkcji. Urządzenia Linii Standard przeznaczone są do małych i średnich serii produkcyjnych. Płaskowniki poprzez przenośnik są automatycznie popychane na stół roboczy, odpad przenoszony jest na koniec przenośnika i trafia do kosza. Maszyna  kontynuuje produkcję danej szyny do momentu jej przeprogramowania lub wyboru z bazy nowego programu produkcyjnego.

 

Zasada działania:


Sterownik CNC oblicza automatycznie maksymalną liczbę elementów, które mają zostać odcięte (na przykład 18 kawałków płaskownika o długości 6000 mm). Po akceptacji, płaskownik przesuwany jest w kierunku poszczególnych narzędzi i całą obróbka odbywa się w pełni automatycznie.

 

Zakres stosowania:


Urządzenia Holecut Standard Line umożliwiają obróbkę płaskowników o szerokości do 160 mm i grubości do 16 mm.

 

System mocowania:


Obrabiany element jest mocowany poprzecznie przez wymienny chwytak transportowy. Chwytak przeciąga go przez maszynę wzdłuż osi x w celu wyeliminowania ryzyka uszkodzeń. Dodatkowo, każdy element jest zaciskany bocznie poza obszarem wykrawania za pomocą suwaka, co umożliwia również wykrawanie lekko odkształconych materiałów.

 

Poszerzona powierzchnia otworowania:


Zaletą bocznego zacisku jest możliwość obróbki powierzchni całego płaskownika wraz z obrzeżami, co eliminuje ograniczenia tradycyjnych szczęk zaciskowych.

 

System szybkiej wymiany narzędzi:


Linearny uchwyt narzędziowy (oś y) posiada cztery gniazda mocujące na trzy narzędzia do otworowania  i jedno narzędzie tnące. Wszystkie maszyny otworujące EHRT są wyposażone w specjalny system plug-in umożliwiający szybką i łatwą wymianę narzędzi ,bez potrzeby ich dokręcania. Stemple i matryce można szybko zmieniać, co oznacza krótszy czas przestoju maszyny.

 

Idealne dostosowanie do potrzeb:


Przy projektowaniu najnowszej linii otwornic , EHRT wziął pod uwagę potrzeby i sugestie Klientów , kładąc także duży nacisk na optymalizację ergonomii urządzeń.

 

Oprogramowanie do otworowania PowerCut: intuicyjna obsługa


Łatwe do opanowania dedykowane oprogramowanie PowerCut oparte na systemie Microsoft Windows®, nie wymaga umiejętności programowania CNC. Wszystkie uderzenia wycinaka w element roboczy są wyświetlane na ekranie, co umożliwia łatwe wykrycie błędów programowania. Podczas wyboru nowej szyny wyświetlane są wszystkie niezbędne zmiany narzędzi. Czas nauki programowania jest zminimalizowany dzięki oprogramowaniu sterowanemu z poziomu menu, jego operatorzy w krótkim czasie mogą samodzielnie zaplanować wszystkie operacje. Przed przesłaniem do jednostki sterującej PowerCut skanuje każdy program w poszukiwaniu ewentualnych kolizji, co eliminuje większość błędów obsługi. Oprogramowanie umożliwia pomiar w milimetrach lub calach.

 

Programy produkcyjne:

Dla każdego rysunku płaskownika można zapisać jego indywidualny program produkcyjny pod nazwą alfanumeryczną do 16 znaków długości. Baza danych umożliwia przechowywanie ponad 200.000 różnych programów produkcji, którymi można łatwo zarządzać przy użyciu opcji wyszukiwania i sortowania.

 

Praca w sieci:


Urządzenia EHRT mogą łączyć się pomiędzy sobą oraz z zewnętrznymi stacjami roboczymi poprzez sieć informatyczną.

Języki oprogramowania:  niemiecki, angielski, rosyjski, francuski, fiński i inne. 

 

Galeria produktu:


 

Filmy i prezentacje:


 

Do pobrania: