MATERIAŁY PRASOWE "FACHOWY ELEKTRYK"

 

2018-12-08

 

 

Rozwój nowych technologii sprawił, że najnowsze dwubiegowe praski hydrauliczne i akumulatorowe cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród elektromonterów. Na wybór tych urządzeń wpływ mają nie tylko ich doskonałe parametry, szybkość pracy, niezawodność działania ale również bardzo przystępne ceny, które sprawiają, że zakup szybko się zwraca, zapewniając przy tym elektromonterom znacznie większy komfort pracy niż tradycyjne narzędzia instalacyjne. W porównaniu do modeli znanych starszemu pokoleniu energetyków, współczesne praski hydrauliczne i elektrohydrauliczne przeszły prawdziwą rewolucję nie tylko pod względem gabarytów i  zastosowanych w nich rozwiązań technologicznych ale przede wszystkim najnowszy sposób hartowania i obróbki końcowej narzędzi znacznie wydłuża ich żywotność.

2017-07-08

        Prawidłowe zakańczanie przewodów, oraz łączenie ich w rozdzielnicach, przyłączach i puszkach instalacyjnych jest istotnym elementem układów pewnego i bezpiecznego przesyłu, rozdziału i użytkowania energii elektrycznej.

        

Łączenie i zakańczanie przewodów poprzez zaprasowywanie jest o wiele szybsze i pewniejsze od lutowania końcówek w których miejsce styku ulega utlenianiu co prowadzi do przegrzewania się, a co za tym idzie może powodować uszkodzenie przewodów oraz aparatury, a często także prowadzi to powstawania pożarów. Praski ENERGOTYTAN dzięki swej zwartej konstrukcji i możliwości swobodnej obsługi jedną ręką zapewniają doskonałe efekty pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

 

2016-12-08

 

 

        Energetyka od zawsze była istotnym segmentem rynku dla marki Tractel. Firma ma w ofercie sporo interesujących rozwiązań z zakresu asekuracji pracy na wysokości, urządzeń dźwignicowych czy dynamometrycznych, które mogą usprawnić pracę elektromontera. Produkty zaprojektowane i wyprodukowane w Europie są wzorem jeśli chodzi o bezpieczeństwo, precyzję wykonania i niezawodność.

 

Pierwszym zestawem asekuracyjnym jaki proponujemy dla pracowników z branży energetycznej to uprząż HT45 (zdj.1) doposażona w pas podporowy CE01 (zdj.2) , linkę do nadawania pozycji przy pracy LCM05 oraz podwójną taśmę amortyzującą LSAD z zatrzaśnikami M51. Jest to kompletny zestaw do pracy na stanowisku. Co wyróżnia uprząż HT45 to niezależny system pasów udowych typu alpinistycznego, który gwarantuje bardzo wygodną pracę zarówno w pozycji stojącej jak i w przysiadzie czy podczas wchodzenia po drabinie.